در این مطلب به هفت قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی می پردازیم. این قوانین طلایی طبق متد – ا فورتلس انگلیش – هستند. اما ابتدا باید شیوه ...
روش های یادگیری زبان قوانین یادگیری زبان یادگیری زبان

هفت قانون طلایی یادگیری زبان انگلیسی

در این مطلب به هفت قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی می پردازیم. این قوانین طلایی طبق متد – ا فورتلس انگلیش – هستند. اما ابتدا باید شیوه یادگیری مکالمه زبان انگلیسی خود را تغییر بدهید.

قانون اول : در پی یادگیری اصطلاحات (عبارات) باشید و نه تک لغت ها

هرگز کلمات را بصورت جداگانه و منفرد یاد نگیرید. وقتی یک لغت جدید می بینید عبارتی را که این لغت در آن به کاربرده شده یادداشت کنید و وقتی می خواهید مرور کنید همان عبارات را مطالعه اگر عبارات را گردآوری کنید مکالمه و گرامر زبان شما ۴ تا ۵ برابر سریعتر بهبود می یابد.

قانون دوم : از یادگیری گرامر انگلیسی دست بردارید

خودتان را اسیر گرامر نکنید. شما می خواهید به صورت خودکار با زبان صحبت کنید بدون فکر کردن پس نباید درگیر یادگیری گرامر باشید.

قانون سوم: اول گوش کنید

هر روز به انگلیسی گوش فرا دهید متون انگلیسی را نخوانید بلکه فقط گوش دهید خیلی ساده است این کلید موفقیت در یادگیری مکالمه انگلیسی است. از خواندن متون انگلیسی صرف نظر کرده وبه گوش دادن زبان انگلیسی به صورت مداوم و روزانه بپردازید. انگلیسی را با گوشهایتان یادبگیرید و نه با چشمهایتان در اغلب مراکز آموزش زبان شما با چشم زبان را یادمی گیرید شما متون انگلیسی را می خوانید و قواعد گرامری را فرامی گیرید اما برای موفقیت در یادگیری مکالمه انگلیسی باید سیستم شنیداری را جایگزین کنید. باید روزی ۲-۳ ساعت فقط به انگلیسی گوش دهید بدین صورت مکالمه شما به سرعت بهبود می یابد و انگلیسی را به آسانی صحبت خواهید کرد.

قانون چهارم : یادگیری آرام و عمیق

راز یادگیری راحت مکالمه انگلیسی یادگیری دقیق کلمات و عبارات انگلیسی می باشد توضیح کلمات باید ملکه ذهن ما شوند. برای یادگیری مکالمه انگلیسی باید خیلی عمیق مطالعه کرد.

در این مطلب به هفت قانون طلایی یادگیری آسان مکالمه زبان انگلیسی می پردازیم. این قوانین طلایی طبق متد – ا فورتلس انگلیش – هستند. اما ابتدا باید شیوه ...

قانون پنجم : یادگیری گرامر با استفاده از یک داستان در قالب چندین زمان مختلف

برای یادگیری طبیعی و نه دستوری گرامر انگلیسی باید یک داستان ( نوشته – پاراگراف و .. ) صوتی را انتخاب کنید که افعال آن در زمان حال صرف شده اند حال به یکی از دوستان که به انگلیسی مسلط تر است بگویید همین نوشته را در یک زمان دیگر ( گذشته ساده – آینده – گذشته کامل و .. ) بنویسد و برایتان ضبط کند و دوباره آن را گوش کنید حال شما می توانید با یک نوشته ( صدا) چندین حالات گرامری را یادبگیرید و شما لازم نیست قواعد گرامری را یادبگیرید فقط با شنیدن این نوشته در زمان های مختلف با این زمان ها آشنا خواهید شد و گرامر شما خود به خود بهبود می یابد.

قانون ششم : برای بهبود انگلیسی باید دروس و منابع انگلیسی واقعی را هم مطالعه کنید

منظور از واقعی منابعی نظیر فیلم ها , مجلات , کتب صوتی, رادیوها و… است که انگلیسی زبان ها خودشان از آن استفاده می کنند.

قانون هفتم : گوش کنید و جواب دهید نه اینکه فقط گوش دهید و تکرارکنید

درکنار هر درسی سوالاتی هم مطرح می شوند همیشه به سوالات جواب دهید و ازکنار آن ها نگذرید. به هنگام گوش دادن به منابع صوتی از یکی از دوستان بخواهید درباره داستان از شما سوال کند و شما به آنها جواب دهید این به شما یادمی دهد که سریع فکر کنید و جواب را پیداکنید.

به یاد داشته باشید راه های یادگیری زبان بی نهایت هستند: آموزش انگلیسی از طریق رادیو ,  آموزش انگلیسی از طریق فیلم با زیرنویس , دوره آموزشی و… مطمئنا نظریه های متفاوتی برای یادگیری انگلیسی به گوشتان خورده پس وقت را غنیمت شمرده و از هر جا که شروع کنید درست شروع کرده اید. انگیزه و پشتکار و مطالعه مداوم کاتالیزور یادگیری زبان انگلیسی می باشد.

isfahanzabansara.ir

دیدگاهتان را بنویسید