۱۶ بهمن ۱۴۰۰, Comment off

قوانین آزمون

مواردی که قبل از ثبت نام باید بدانید :

 داوطلبین گرامی، با توجه به مصوبه سازمان محترم سنجش آموزش کشور، جهت ثبت نام و شرکت در آزمون، همراه داشتن گذرنامه الزامیست.

مشمولان نظام وظیفه باید با گواهی اشتغال به تحصیل یا فراغت از تحصیل (فرجه یکساله ) یا نامه نظام وظیفه و کارت ملی هوشمند اصل و یک مدرک شناسایی معتبر دیگر (شناسنامه) در آزمون شرکت نمایند.

 ثبت نام فقط از طریق سایت صورت می گیرد .

این موسسه با هیچ سازمان و موسسه ای جهت ثبت نام همکاری ندارد.

خواهشمند است فرم ثبت نام را شخصا تکمیل و از شخص ثالث یا موسسه جهت این امر استفاده ننمایید.

هر داوطلب فقط می تواند یک پروفایل داشته باشد. سیستم پروفایل های تکراری را شناسایی و حذف می نماید و داوطلب مجبور به پرداخت جریمه می گردد.

امکان تغيير نام و نام خانوادگي ثبت شده در پروفايل که منجر به تغيير مالکيت آن شود وجود ندارد.

مسئوليت مشکلات بوجود آمده بواسطه تغيير اطلاعات پروفايل بر عهده شخصي است که اطلاعات را تغيير داده است.

لطفا به هنگام ثبت نام دقت فرمایید شماره گذرنامه و کارت ملی هوشمند، آدرس ایمیل و شماره تماس خود را کاملا درست ثبت نمایید، هرگونه تغییر مشمول هزینه و طی مراحل قانونی خواهد بود.

لطفا گذرنامه خود را در بازه زمانی هر دو آزمون (کتبی – شفاهی) برا اخذ ویزا تحویل سفارت ندهید، چنانچه گذرنامه در دو مرحله آزمون (کتبی – شفاهی) همراه شما نباشد٬ شما اجازه حضور در آزمون را نخواهید داشت و هزینه ثبت نام به شما مسترد نخواهد شد.

در صورتی که گذرنامه شما کمتر از ۳ ماه اعتبار دارد٬ در ابتدا گذرنامه خود را تعویض نموده و سپس برای ایجاد حساب کاربری و ثبت نام آزمون اقدام نمایید.

شما با گذرنامه منقضی نمی توانید در جلسه آزمون حضور داشته باشید و هزینه ثبت نام به شما مسترد نخواهد شد.

در روز آزمون همان گذرنامه و یا کارت هویتی که شماره آن را در فرم ثبت نام در حساب کاربری خود قید کرده اید به همراه داشته باشید و درصورتی که بعد از ایجاد حساب کاربری و  ثبت نام آزمون گذرنامه خود را تعویض نموده اید لطفا تا بیست روز قبل از تاریخ آزمون نسبت به ویرایش و ثبت شماره گذرنامه جدید خود اقدام نمایید در غیر اینصورت هرگونه تغییر در روز آزمون مشمول هزینه و طی مراحل قانونی خواهد بود.

 

هزینه ثبت نام آزمون :

قيمت قطعي ثبت نام برای هر آزمون توسط سازمان سنجش محاسبه و اعلام مي شود تا در صورت افزايش نسبت به مبلغ علي الحساب، داوطلبان مي بايست مبلغ مابه التفاوت را به حساب مرکز واريز نمایند و چنانچه قيمت قطعي کمتر از قيمت علي الحساب باشد، مرکز مابه التفاوت را به ذينفعان مسترد می نماید.

لذا تا زماني كه سازمان سنجش اطلاعيه اي در اين زمينه اعلام نكرده است هزينه آزمون، همان هزينه علي الحساب اعلام شده خواهد بود.

هزينه علي الحساب: 6 میلیون و 151 هزار تومان  (از اول آگوست سال 2020 ميلادي)

اشتباهات در پروفایل :

در سیستم جدید نیازی به آپلود عکس در زمان ثبت نام نیست و عکس در روز آزمون شفاهی و یا کتبی از داوطلبان گرفته می شود و در کارنامه ثبت خواهد شد.

توجه : این موسسه هیچ گونه مسئولیتی در قبال اشتباهات در پروفابل داوطلبان نخواهد داشت .

لطفا هیچگونه از اطلاعات شخصی خود را (نام کاربری و کلمه عبور ) در اختیار دیگران قرار ندهید .

تغییر اطلاعات پروفایل پس از تاریخ امتحان امکان پذیر نمی باشد .

روز امتحان :

  1. لطفا مداد ،خودکار و پاک کن به همراه خود بیاورید . (از آوردن ماژیک هایلایت ،لاک غلط گیر و هرگونه مداد رنگی جدا خودداری فرمایید.)
  2. خواهشمند است اصل کارت ملی هوشمند و پاسپورت را به همراه بیاورید .
  3. کپی کارت شناسایی (حتی کپی برابر با اصل ) به هیچ عنوان قابل قبول نمی باشد .
  4. داوطلبان بدون کارت شناسایی (اصل پاسپورت و کارت ملی هوشمند ) اجازه ورود به آزمون را نخواهند داشت و شهریه آزمون غیر قابل استرداد می باشد و امکان تغییر تاریخ آزمون نیز برای این دسته از داوطلبان وجود نخواهد داشت .
  5. اگر پاسپورت شما در سفارت می باشد باید برای آزمون آن را پس تحویل گرفته و برای ارائه در آزمون به همراه داشته باشید .
  6. فقط اتباع ایرانی می توانند در صورتی که شماره ملی خود را در پرو فایل اعلام کرده باشند از کارت ملی هوشمند به جای پاسپورت استفاده نمایند .
  7. شناسنامه غیر قابل قبول می باشد .

درب های حوزه امتحانی ساعت 7:45 صبح باز و ساعت 8:30 بسته خواهد شد . از ورود داوطلبانی که پس از این ساعت در حوزه حضور یابند جلوگیری خواهد شد . هزینه امتحان برای این دسته از داوطلبان مسترد نخواهد گردید و امکان تغییر تاریخ آزمون برای آن ها وجود نخواهد داشت .

در طول امتحان :

داوطلبان حق صحبت با دیگر داوطلبان و همچنین حق کپی برداری از نوشته های دیگران و یا استفاده از هرگونه وسایل الکترونیکی و یا دیکشنری  را ندارند. سالن های امتحانی مجهز به دوربین های مدار بسته بوده و در صورت رویت از ادامه آزمون محروم خواهید شد .

آوردن ساعت مچی از هر نوع و هرگونه خوراکی و کشیدن سیگار در سالن آزمون ممنوع می باشد .

خارج کردن هرگونه وسایل آزمون  (برگه امتحانی ) از سالن ممنوع می باشد و در صورت رویت تخلف محسوب می گردد .

خروج از سالن آزمون بدون هماهنگی تخلف محسوب می گردد .

متقلبین :

لیستی از متقلبین آزمون های سال های اخیر از سوی سازمان سنجش در اختیار موسسات مجری قرار گرفته است که موسسات برگزار کننده آزمون طبق قانون از امتحان مجدد آنها جلوگیری خواهد کرد.

این لیست پس از هر آزمون به روز خواهد شد.

آزمون مصاحبه شفاهی :

تاریخ مصاحبه داوطلبان 10 روز قبل از زمان آزمون کتبی در پروفایل داوطلبان اعلام خواهد گردید که این زمان با توجه به برنامه ریزی مرکز، می تواند در بازه 7 روز قبل از تاریخ آزمون کتبی و یا روز امتحان کتبی باشد.

داوطلبین با مراجعه به پروفایل خود داخل سایت موسسه در قسمت (تاریخ آزمون شفاهی) می توانند زمان آزمون خود را مشاهده نمایند.

داوطلبین چنانچه تا 10 روز قبل از تاریخ آزمون کتبی، از زمان آزمون Speaking خود مطلع نشده باشند، باید نسبت به کسب اطلاع از دفتر موسسه اقدام نمایند.

در غیر اینصورت و در صورت عدم حضور متقاضی در آزمون Speaking، مسوولیتی متوجه موسسه نخواهد بود.

اگر داوطلب به هر دلیلی موفق به شرکت در امتحان مصاحبه خود نگردید از حضور وی در امتحان کتبی ممانعت به عمل خواهد آمد و هزینه امتحان غیر قابل استرداد می باشد .

تغییر تاریخ امتحان مصاحبه امکان پذیر نمی باشد.

تغییر آزمون :

  • انتقال زمان آزمون ها ، تغییر ماژول از آکادمیک به جنرال و یا بالعکس پس از ثبت نام، تنها پیش از بازه زمانی 36 روز مانده به تاریخ امتحان کتبی و به صورت آنلاین (از طریق آیکن مقابل آزمون ثبت نام شده) و با پرداخت جریمه 25 درصد هزینه آزمون امکان پذیر می باشد و چنانچه داوطلب در فاصله ی کمتر از 36 روز مانده به تاریخ آزمون اقدام به ثبت نام نمایید به هیچ عنوان امکان تغییر زمان آزمون و یا لغو نمودن آن وجود نخواهد داشت.
  • تنها راه تغییر تاریخ فقط از طریق پروفایل می باشد.
  • لازم به ذکر است هزینه انتقال 15،370،000 ریال است. با توجه به تایید داوطلب برای ثبت نهایی درخواست انتقال آزمون روی سایت، بدیهی است مسئولیت انتخاب نادرست این گزینه بر عهده شخص داوطلب می باشد.
  • باز گشت پس از تغییر غیر قابل امکان می باشد.
  • امکان انتقال آزمون ثبت شده به شخص ديگر(همسر، فاميل، دوست و …) وجود ندارد.

لغو نمودن آزمون :

  • انصراف و لغو آزمون، تنها پیش از بازه زمانی 36 روز مانده به تاریخ امتحان کتبی و به صورت آنلاین (از طریق آیکن مقابل آزمون ثبت نام شده) و با کسر جریمه 25 درصد هزینه آزمون امکان پذیر می باشد و چنانچه داوطلب در فاصله ی کمتر از 36 روز مانده به تاریخ آزمون اقدام به ثبت نام نمایید به هیچ عنوان امکان لغو نمودن آن وجود نخواهد داشت.
    
  • داوطلبان آزمون می توانند تا 36 روز قبل از تاریخ آزمون کتبی با کسر هزینه انتقال 15،370،000 ریالی آزمون خود را لغو و درخواست استرداد وجه نمایند.
  • بازگشت پس از درخواست استرداد امکان پذیر نمی باشد و با توجه به تایید داوطلب برای ثبت نهایی درخواست لغو آزمون روی سایت، بدیهی است مسئولیت انتخاب نادرست این گزینه بر عهده شخص داوطلب می باشد.

.        داوطلبین در صورت انصراف از ثبت نام، اگر پس از  1  ماه نسبت به وصول وجوه قابل برگشت اقدام نکنند، هیچ مبلغی قابل برگشت نخواهد بود.

نتایج امتحان :

  • نتایج آزمون 13 روز پس از تاریخ آزمون در سایت  اعلام خواهد شد.
  • به خاطر داشته باشید اعلام نتایج از طریق تلفن ،فکس یا ایمیل امکان پذیر نمی باشد.
  • برای دریافت کارنامه ارئه کارت شناسایی (پاسپورت یا کارت ملی هوشمند ) الزامی است.
  • نسخه المثنی در صورت مفقود شدن کارنامه برای شما صادر نخواهد شد لطفا در نگهداری از آن کمال دقت را بفرمایید.
  • داوطلبان باید برای در یافت نتایج در هر چهار مهارت شرکت کنند در صورت عدم حضور در یکی از آن ها کارنامه ای برای آنها صادر نخواهد گردید.
  • نتایج آیلتس تا 2 سال پس از تاریخ امتحان معتبر می باشد.